اجزای کابینت

اجزای کابینت به چند مورد خلاصه میشوند که در اینجا به شرح آنها میپردازیم. کابینت به طور خلاصه ار درب،بدنه،لولاها،پایه ،صفحه رویی و دستگیره تشکیل شده است. با تغییر کیفیت هرکدام از این بخشها قیمت تمام شده تغییر میکندکه در قسمت عوامل تعیین کننده قیمت کابینت به تفصیل به آنها پرداخته ایم. crossville-kitchen-01

بدنه

در گذشته که هنوز کابینتهای mdf وارد صنعت کابینت نشده بود کل درب و بدنه کابینتها از ورقهای آهنی تشکیل شده بود که طبیعتا معایب و محاسن خود را داشت.امروزه چون بدنه در دید نمای بیرونی دیده نمیشود از لترون و نیز mdf برای بدنه استفاده میشود. البته ورقهای pvcنیز در این میان آهسته آهسته جای خود را در این بخش پیدا میکنند.البته ازبدنه آهنی و نمای mdf هم در بعضی موارد استفاده میشود.  با اختراع ورقهای mdf تنوع بسیار زیاد وزیبایی در طرحها و رنگهای کابینتها بوجود آمد که این موضوع کمک بسیار زیادی به زیبا ترشدن فضای خانه ها و دکوراسیون داخلی خانه داشت.توجه داشته باشید برای ارزان شدن قیمت تمام شده بعضی از تولیدکنندگان از لترون برای بدنه استفاده میکنند .لترون همان نئوپان است فقط روکش کاغدی شده! حتما برای بدنه از هر جنسی که استفاده میشود باید روکش ملامینه داشته باشد.بهتر است بدنه هم از جنس mdf باشد.البته چون داخل بدنه دیده نمیشود از ام دی اف با روکش ملامینه سفید استفاده میشود.

درب کابینت

درهای کابینت یا همان نمای بیرونی کابینت درحال حاضر از ۳ جنس ساخته میشود: mfd و هایگلاس و pvc در هنگام خرید طرحها و مدلهای مختلفی از این جنسها به شما ارائه میشود.

دستگیره های  کابینت

دستگیره های کابینت یکی مهمترین بخشهای نمای بیرونی کابینت است. مقاومت دستگیره ها در برابر تغیر رنگ به علت تماس با دستها و نیز حرارت و رطوبت موجود در آشپزخانه مهمترین ویژگی انتخاب دستگیره میباشد . نسل جدید دستگیره ها یعنی دستگیره های گرانیتی مرغوبترین و گرانترین مدل دستگیره کابینت میباشد.