اصول طراحی آشپزخانه

آشپزخانه بدون شک یکی عرصه های جذاب برای طراحان و دکوراتورها برای ارایه تواناییها و خلاقیتهای انان میباشد.آشپزخانه امروزی باید مکانی باشد که بتواندنیازهای ما را براورده کند. باید فضایی مناسب برای پخت وپز و نگهداری وسایل و ظروف،موادغذایی خشک و موادشوینده وبهداشتی باشد.همچنین آشپزخانه میتواند جایی برای غذا خوردن و تعامل افراد خانواده باشد.به طورقطع نوع دکور و چیدمان آشپزخانه و نیز محل قرارگرفتن کابینتها تاثیر به سزایی در دراز مدت بر روحیه افراد میتواند بگذارد.آشپزخانه هایی که در آن فضای کافی برای حرکت در اطراف وجود ندارد ویا بازنمودن راحت دربها و عدم قرار گیری وخسته کننده بودن اجزای کابینت در ان دیده مشود نیاز به بازنگری دارند . در هر حال با وجود نرم افزارهای طراحی قبل از ساخت کابینت حتما باید نمای کلی را مشاهده نمود تا با وجود هزینه های سنگین ساخت مجدد دوباره کاری نشود.با این اوصاف اصول طراحی کابینت های آشپزخانه و اصول طراحی آشپزخانه هر دو یک مفهوم دارند.

مثلث آشپزخانه

شاید تابحال به این موضوع توجه نکرده باشید ولی در آشپزخانه مثلثی هست که ارکان آشپزخانه محسوب میشوند.سینک ظرفشویی،اجاق گاز و یخچال.نحوه قرار گرفتن و ترتیب قرار گرفتن این ها اصول شکل آشپزخانه تشکیل میدهند. این اصول آنقدر مهم هستند که حتی برای نحوه قرار گرفتن این اجزا کنار هم استانداردهایی نیز تعریف شده است.هرگونه تغییر در شکل قرار گرفتن این اجزا بر موثربودن رکن دیگر کاملا موثر است.
ترتیب روند کار در آشپزخانه به این صورت است: ذخیره،آماده سازی،شست وشو ،پخت و پز وسرو غذا به نمودار زیر دقت کنید:

نمودارهمانطوریکه در شکل مشاهده میشود ترتیبات انجام کار در آشپزخانه اجتناب تاپذیر است.وباید براساس همین الگو. طراحی صورت گیرد. به مثلث کار در شکل زیر دقت کنید:

مثلث-کارهمانطوریکه مشاهده میکنید در راس این مثلث سینک ظرفشویی قرار دارد. در این مثلث ارتباط اضلاع نباید قطع شود و از همه مهمتر فاصله بین سینک ظرفشویی و اجاق گاز نباید زیاد باشد چون باعث خستگی میگردد.حال بر اساس مثلث کار پلان آشپزخانه به چند شکل میتواند طراحی گردد.

آشپزخانه L شکل

در آشپزخانه ال شکل مثلث کار خودبخود ایجاد میشود:

آشپزخانه-ال-شکلدر این نوع اشپزخانه ها فضاهای کاری مطمئنی در کناره دیوارها برای کار وجود دارد و دو رکن مثلث کار در یک طرف قرار میگیرند .بهترین حالت قرار گرفتن سینک و یخچال در یک طرف و اجاق گاز در طرف دیگر است .دراین نوع آرایش کابینتها میتوان در مقابل L موجود از یک کابینت جزیره با طراحی زیبا کمک گرفت و یا به تنهایی به بزرگتر دیده شدن فضای دید کمک نمود.

مدل-کابینت-ال-شکل-و-جزیره-مقابل

آشپزخانه U شکل

تقریبا رایجترین نوع آشپزخانه که متنوعترین طراحیهای کابینت آشپزخانه را به خود اختصاص داده آشپزخانه های یو شکل میباشند.

آشپزخانه--یو-شکل

همانطوریکه مشاهده میکنید مثلث کار در این نوع آشپزخانه ها به سهولت قابل مشاهده است. در ساختمانهای مهندسی ساز این اصول کاملا مد نظر قرار میگیرد.این طرح بیشترین تعداد کابینتها را داراست و بیشترین سطح کار را ارائه میدهد.در این طرح اگر اجاق گاز در راس یو قرار گیرد کمترین تردد در اشپزخانه صورت میگیرد.

اشپزخانه-یوباید دقت داشت سطوحی که بین اضلاع مثلث کار قراردارند نباید با قفسه های بلند شکسته شوند.

کابینت خطی

این مدل کابینت در آشپزخانه های کوچک بکارمیرود و سطح کار در این کابینتها کمتر است.

کابینت-خطی-2کابینت-خطی

کابینت موازی

این مدل کابینت در آشپزخانه هایی بکارمیرود که معمولا در انتهای آن درب یا پنجره وجود دارد. در این نوع آشپزخانه ها معمولا یخجال در یک طرف و سینک و اجاق گاز در طرف دیگر قرار قرار میگیرند.

کابینت-موازی

کابینت جزیره

این نوع کابینتها معمولادر آشپزخانه های بزرگ و خاص بکارمیرود . شاید تنها مزیت این طرح تنوع در طراحی آن میباشد واگرنه بیشترین تردد و کمترین سطح کار در این کابینتها دیده میشو . ضمن اینکه یخچال نیز در این کابینتها بلا تکلیف است و شاید باید در مکان دیگری قرار داده شود.

برای افزودن متن مورد نظرتان اینجا کلیک کنید