قوانین دکوراسیون داخلی منزل

اگر به دکوراسیون داخلی اعتقاد داشته باشید و قبول داشته باشید که قوانین دکوراسیون داخلی منزل اصولی هستند که راهگشا و راهنما برای طراحی یک دکوراسیون خوب در منزل میباشند و مطالب این بخش برای شما مفید است.توجه داشته باشید که برای دکوراسیون منزل خود وقت بگذارید و توجه داشته باشید عوامل تعیین کننده یک دکوراسیون خوب چه مواردی هستند.طرح رنگ و نور و شکل و رنگ مبلمان فرم پرده ها از موارد  موثر در طراحی  دکوراسیون داخلی میباشند.برخی از این قوانین برای دکوراسیون داخلی به شرح زیر است:

آگاهی از سلیقه و سبک و اولویتها

آگاهی از نوع سلیقه و علاقه مندیها از اصول دکوراسیون هستند. اینکه شما به رنگهایی خاص علاقه دارید ویا سبک خاصی را به عنوان علاقه مندی خود برمیگزینید از اصول اولیه طراحی دکوراسیون داخلی منزل هستند.

تعیین بودجه

باید هزینه ای را که میخواهید صرف دکوراسییون کنید مشخص کنید تا بتوانید در محدوده زمانی که دارید کار خود رابه پایان برسانید و از مستهلک شدن ایده های خود جلوگیری کنید.قیمت موارد اصلی کار مثل رنگ پرده نوع کاغذ دیواریو نیز مبلمان را در نظر داشته باشید.

در مورد میزان فضای خود اغراق آمیز برخورد نکنید

اینکه چیزی را بخرید و بیش از حد فضای شما را درگیر کند اصلا خوب نیست در دراز مدت شما را از فضای خانه تان فراری میکند.مثلا برای یک خانه ۵۵ متری تک خواب جایی برای مبلمان بزرگ نیست و باید مبل جمع و جری استفاده کنید که فضای شمارا بزرگتر نشان دهد.

فضای رفت وامد را بازبگذارید

خانه را تبدیل به محلی برای کوهنوردی نکنید! اینکه آنقدر فضا را شلوغ کنید تا برای عبور از میان مبلمان و وسایل دیگر نیاز به حل مساله ریاضی باشد ! اصلا خوب نیست

کانون توجه خود را معلوم کنید

کانون توجه میتواند شومینه تلویزیون و حتی پنجره خاص در خانه باشد و طراحی دکوراسیون خودرامیتوانید حول آن انجام دهید

پیوند و هماهنگی

یک موضوع را به عنوان تم دکوراسیون خود در نظر بگیرید مثل رنگ و یا طرح خاصی از مصنوعات چوبی و یا حتی فرم کاغذ دیواری و از آن برای مرتبط کردن اجزای دکوراسیون خود استفاده کنید

انتخاب رنگ های مناسب

بعضی رنگ ها به هم نمی آیند. از به کار بردن صرفا چندین رنگ خنثی یا طیف های مختلف از یک رنگ خودداری کنید تا یکنواخت و خسته کننده به نظر نرسد. رنگ های متضاد به خوبی به هم می آیند. می توانید آن ها را با رنگ خنثی هم هماهنگ کنید. می توانید از رنگ های متضاد در مبلمان و وسایل نیز استفاده و سبکی خاص را پیاده کنید.

هماهنگی میان اندازه وسایل و مبلمان

یکی از قوانین مهم در دکوراسیون، هماهنگ بودن اندازه وسایل یک اتاق است. وسایل خیلی بزرگ آن را سرد و بی روح و اگر فضای کافی وجود نداشته باشد، حتی آن را کوچک نشان می دهد. وسایل خیلی کوچک هم آن را شلوغ و درهم برهم می کند.

قبل از انتخاب مبل به فکر رنگ نباشید

انتخاب رنگ با توجه به مبلمان موجود برای شما راحت تر خواهد بود. بعضی مبل ها به بعضی رنگ ها نمی آیند. ممکن است هماهنگی آن ها با رنگ موجود سخت بوده، جلوه ای نداشته باشند.

تطبیق

به این موضوع دقت کنید که که چطور طرح اتاق با طرح خانه هماهنگ می شود. ممکن است دوست داشته باشید یک اتاق را کاملا متفاوت با سایر قسمت ها طراحی کنید اما اگر سبک کلاسیک را ترجیح می دهید، دیزاین اتاق های مختلف را با هم هماهنگ کنید.نمونه رنگ ها، بافت ها و عکس وسایل همه با هم به شما در ساختن تصویری از طرح آتی اتاق یا خانه کمک می کند. برای اطمینان، دکوراسیون داخلی را ساده انتخاب کنید. مشورت و الگو گرفتن از سایت های موجود که مملو از ایده های دکوراسیونی است، به شما در درک مفهوم پیچیده دکوراسیون داخلی مورد علاقه کمک می کند.

منبع:همشهری آنلاین