نحوه محاسبه قیمت کابینت

در مورد نحوه محاسبه قیمت کابینت باید گفت این موضوع تقریبا موضوع پیچیده و بعضا سلیقه ای است اما نگران نباشید بالاخره هر چیزی قانون داره و این مورد هم یک سری قوانین مشترک دارد که ما در اینجا سعی میکنیم برای شما توضیح دهیم. در یک آشپزخانه اگر به ترکیب کابینتهای آن دقت کنید این موارد را میبینید: قسمتی که کابینت زمینی و هوایی دارد،قسمتی فقط کابینت زمینی دارد مثل زیر پنجره ها و یا کابینت اوپن و قسمتهایی که کابینت هوایی دارد و زمینی ندارد یا کابینت زمینی ندارد و فقط رویه دارد!  میبینید داستان برای پیچیده شده قابلیتهای لازم را دارد!!!! ترکیب این موارد با هم شرایطی را بوجود میاورد تا اگر افلاطون هم باشید دست آخر قیمتی که کابینتساز داده با محاسبات شما اصلا جور در نمیاد.در هر حال ما موارد را یکی یکی و ساده برای شما توضیح میدهیم. اگر قیمت کل برای  یک متر را ۱۰۰% درنظر بگیریم در محاسبات ۶۰% به کابینت زمینی و ۴۰% به کابینت هوایی تعلق دارد.البته در میان بعضی از کابینت سازان هنگام محاسبه در نحوه محاسبه قیمت کابینت بعضی قواعد خاص ! نیز وجود دارد که از ذست من وشما خارج است.

نحوه محاسبه قیمت کابینت

نحوه محاسبه قیمت کابینت

اندازه های استاندارد کابینت آشپزخانه

عمق کابینت زمینی ۵۵ سانتیمتر عمق کابینت دیواری ۳۵ سانتیمتر ارتفاع  کابینت زمینی ۸۵ تا ۹۰ سانتیمتر فاصله روی کابینت زمین تا زیر کابینت دیواری ۵۵ تا ۶۰ سانتیمتر ارتفاع کابینت دیواری در ۲ اندازه ۷۰ و ۹۰ سانتیمتر اندازه های بالا را به خاطر داشته باشید. نکته:

  • ارتفاع استاندارد برای کابینت دیواری ۷۰ سانتیمتر است و برای کابینت ۹۰سانتیمتر کابینت هوایی هم ۶۰%محاسبه میشود
  • کابینت اوپن به علت وجود نمای بیرونی با اینکه کابینت هوایی ندارد کامل محاسبه میشود
  • کابینت در گوشه ها از هر دو طرف حساب میشود
  • معمولا نمای کوچک ۱۰٪ نمای متوسط ۱۵٪ و نمای بزرگ(مانند نمای دور ساید) ۲۵٪ محاسبه می گردد منظور از نماها جاهایی است که بدنه سفید کابینت دیده میشود و باید از جنس دربها مجددا روی ان نصب شود
  • در جاهایی که کابینت خورنیست ولی صفحه قرار میگیرد مثل روی لباسشویی و ظرفشویی قیمت صفحه جداگانه محاسبه میشود.
  • کابینتهای ایستاده مثل کمدها ی ایستاده یا جای ماکروفر و غیره قیمت ۱٫۵ برابرزمینی محاسبه میشود اگر یک کمد ایستاده با طول ۵۰ و عمق ۵۵ و معمولا ارتفاع ۲۲۰ باشد برای محاسبه ۵۰ را در ۳ ضرب می کنیم در نتیجه ۱/۵ متر کابینت زمینی محاسبه می گردد.