نمونه قرارداد ساخت کابینت

در این بخش به نمونه هایی از قراردادهای کابینت و اینکه چه نکاتی باید در آن قید شده باشد میپردازیم:

معمولا جهت ساخت کابینت پس از طی مرحله طراحی و تعیین طرح رنگ و جنس بدنه و دربهای آن، وقت عقد قرارداد میرسد .
برای تضمین هر معامله ای وجود قرارداد و ذکر کلیه جزیینات در آن حقوق هر دو طرف معامله تضمین میکند. اگر جزئیات بسیاری که در ساخت و پرداخت کابینت مهم است در قرارداد لحاظ نشود چه بسا دو طرف احساس کنند متضرر شده اند.
به اختصار موارد مهمی که بنظر میرسد بازگو میکنم .
۱- عنوان قرارداد : چون ساخت کابینت در واقع انجام دادن کار مشخص و معینی است با جنس و نقشه مشخص ،پس هیچ موردی در ان وجود ندارد که در حین کار بوجود آید و موجب تغییر در قراردادشود.، پس، قرارداد انجام کار معین ؛ بهترین عنوانی است که متضمن جنبه های حقوقی قضیه نیز میباشد .
۲-سفارش دهنده : کسی که سفارش ساخت کابینت را به کابینت ساز میدهد باید مشخصات دقیق شامل نام و فامیل و محل تولد و کد ملی و تلفن و آدرس محل سکونت و محل کار ایشان بعنوان سفارش دهنده در ابتدای قرارداد قید شود .
۳- مجری : شخصی که مسئولیت ساخت و پرداخت کابینت را بعهده میگیرد خواه استادکار باشد خواه مدیر شرکت ، بعنوان مجری باید مشخصات دقیق خود را همانند سفارش دهنده در بند دوم قرارداد قید نماید . 
۴- مورد قرارداد : در این بخش باید مشخصات دقیق سفارش شامل متراژ حدودی  یا دقیق ، متریال نختلف شامل نوع بدنه و درب و صفحه و تاج زیرچراغی پاخور و حتی الامکان نام شرکت سازنده متریال مثلا های گلس AGT ویا ایرانی ذکر شود . این مورد باید با دقت و بر اساس محتویات نقشه که به تایید مشتری رسیده است تکمیل گردد .بحث تایید مشتری باید در ذیل نقشه ها به طور کاملا واضح مشخص شود و این مورد باید به تایید مشتری کتبا برسد.
۵- قیمت قرارداد : در این مورد باید علاوه بر ذکر قیمت واحد مثلا هر متر کابینت A ریال ، قیمت کل نیز بر اساس متراژ حدودی و یا متراژ دقیق نوشته شود .
۶- شرایط پرداخت وجه قرارداد : در صورت هرگونه توافق اعم از نقدی ، نقد و اقساط و یا پیش پرداخت و تسویه حساب ، بصورت واضح با ذکر شماره و تاریخ چکهای دریافتی و حتی نحوه رسید دریافت وجه توسط مجری در این بند ذکر گردد .
۷- مدت قرارداد : تاریخ شروع  یا نحوه شروع قرارداد مثلا به محض دریافت پیش پرداخت ؛ و نیز تاریخ تحویل سفارش بعنوان پایان قرارداد همچنین ذکر موارد احتمالی مثلا در صورت عدم دسترسی به متریال خاص و یا پیشامدهای طبیعی و یا اجتماعی مانند شورش و غیره که از توان مجری خارج است باید به صراحت قید گردیده و زمان یا فرجه اضافی برای مجری در نظر گزفته شود .
۸- جریمه عدم تحویل و عدم پرداخت بموقع : در این بند ، متناسب با مبلغ قرارداد مبلغی بصورت روزانه برای جریمه دیرکرد تحویل سفارش برای مجری درنظر گرفته میشود ، متعاقبا همین مبلغ برای دیرکرد تسویه مشتری باید منظور گردد . 
۹- نحوه محاسبه قیمت یراق آلات و اینکه بعده چه کسی باشد و حتی تعداد و حدود قیمت آن ( که البته اگر در یک لیست مجزا و بصورت متمم قرارداد باشد بهتر است ) در این بندباید به صراحت قید شود .
۱۰- دستگاه نظارت : در این بند میتوان یک شخص ثالث یا یک کارشناس مورد توافق دو طرف و یا نماینده اتحادیه مربوطه را بعنوان دستگاه نظارت معرفی و نظر ایشان در مورد عیوب احتمالی و یا پایان کار نافذ میباشد .
۱۲- در صورتی که دستگاه نظارت نباشد میتوان از مرجع حل اختلاف برای مئوارد احتمالی نام برد مانند اتحادیه مربوطه و یا یک همکار و حتی چند نفر که مورد وثوق طرفین باشند . این مسئله در زمان بروز مشکل احتمالی از نظر کمی یا کیفی نمود بیشتری پیدا میکند .
۱۳- شهود قرارداد : در صورت امکان دو یا سه نفر را بعنوان شهود در قرارداد نام ببرید با ذکر شغل و آدرس .

مثالی از یک قرارداد کابینت

۱٫تمام ام.دی.اف از ورق ملامینه ( ضدخش) درجه یک مارک ایزوفام و پویا و آریا و پارس برای دربها ، بدنه ها و طبقات داخلی تماماً از نوع درجه یک

۲٫ورق ام.دی.اف ۳م.م ملامینه برای پشت کابینتها

۳٫پایه کابینت Aturk ترکیه

۴٫نوار پی.وی.سی ۲ م م تمامی لبهء دربها  و نوار ۱م م برای بدنه ها و طبقات داخلی

۵٫ ریل کشوی تلسکوپی ( سه زمانه) استیل ورق برای تمامی کشوها

۶٫ صفحهء ام.دی.اف ۳۲ میلیمتری ( دوبل) با نوار لبهء پی.وی.سی ۲م.م و اینکه اگر سفارش دهنده اگر صفحه کرین خواسته باشد اختلاف قیمت آن با ام دی اف محاسبه خواهد شد

۷٫ لولای گازور استیل فنری آرام بند دار از مارک های باکیفیت Mars و Night برای درب های لولا خور

۸٫جَک بازویی برای درب های افقی آبچکان ، بالای یخچال و سایر درب های افقی از یکی از مارک های معتبر: Samet ، Deco و جَک پنوماتیک

۹٫دستگیره فلزی برای تمام دربها و کشوها

۱۰٫ ارتفاع۹۰ س.م و عمق۶۰ س.م برای کابینت های زمینی و ارتفاع۷۰ س.م و عمق۳۰ س.م برای کابینت های دیواری

۱۱٫ نصب کابینت ها ( و سایر تولیدات دکوراسیونی)( توسط استاد کار نصاب)
بهای یک متر کابینت ( یک متر کابینت زمینی بعلاوهء یک متر کابینت دیواری) با مشخصات فوق الذکر ۴۴۰۰۰۰تومان و هزینهء نصب آن متری ۳۰۰۰۰تومان و بهای کابینت هایگلاسه با بهترین جنس موجود در بازار (ورق هایگلاس AGT ترکیه ای) متری ۵۵۰۰۰۰می باشد. 

۱۲ . برای کابینت لترون به ازای هر متر کابینت ۴۰۰۰۰ هزار تومان کسر میگردد

خدمت اندازه گیری ، مشاوره ، رسم و ارائه نقشه ، برآورد و تقدیم لیست هزینه بصورت مکتوب ( برای همه مشتریان تهران و کرج ) رایگان میباشد

نمونه قراردادخام کابینت

قرارداد اجرایMDF

قرارداد اجرایMDF این قرارداد درتاریخ ………… فی ما بین ………….. به نمایندگی آقای/خانم …………… به نشانی ………………………………. تلفن ………………………….. که دراین قرارداد فروشنده نامیده می شود ازیک طرف و آقای/ خانم ………………………… فرزند …………………. به شماره شناسنامه ………………. صادره از …………….. وبه نشانی …………………………… تلفن …………….. که دراین قرارداد خریدار نامیده می شود با توجه به مواد۱۰و ۲۱۹ الی۲۲۲ قانون مدنی تنظیم میگردد و مطابق باشرایط و مشخصات ذیل منعقد ولازم الاجراء می باشد. الف:موضوع قرارداد:عبارت است از طراحی وساخت کابینت آشپزخانه طبق سفارش درخواستی خریدار به شرح نقشه تایید شده توسط خریدارب:مشخصات کابینت به شرح ذیل:۱-نوع یونیت                                ۴-لولایی مصرفی                             ۷-نوع ورنگ زیر چراغ ۲-جنس درب                               ۵-قرنیز                                           ۸- رنگ پاخور۳-رنگ درب                                 ۶- نوع ورنگ تاج                               ۹-نوع ورنگ صفحهج:مبلغ قرارداد : براساس سفارش درخواستی هرمتر طول به قیمت پایه …………………………. ریال تعیین ومبلغ قرارداد معادل ………………………………. ریال می باشد و۱۰%مبلغ کل قرارداد بابت نصب دریافت می گردد.ح:مبنای محاسبات سفارش  درخواستی به شرح ذیل می باشد۱- کابینت زمینی۶۰%قیمت پایه                ۲- کابینت دیواری۴۰%قیمت پایه         ۳- کابینت ویترینی قدی ۸۰%قیمت پایه۴- میز کانتر با پله ۱۲۰%قیمت پایه               ۵- میز کانتر بدون پله۱۰۰%قیمت پایه   ۶- کمد قدی ۱۸۰%قیمت پایه۷- درب نما و بغل کابینت رنگی جداگانه محاسبه خواهد شد          ۸- تفاوت ورنگ صفحه و پرت آن جداگانه محاسبه می شود۹- صفحه اضافی جداگانه محاسبه می شود.      ۱۰- کشو اضافی      ۱۱- تفاوت بدنه رنگی جداگانه محاسبه می شود.۱۲- تفاوت بدنه مجزا دیواری و جاسفالی جداگانه محاسبه می شود.              ۱۳- تفاوت دستگیرهنحوه پرداخت : خریدار متعهد می گردد پس از امضاء قرارداد ۵۰% کل قرارداد را نقدا به عنوان بیعانه پیش پرداخت به فروشنده پرداخت نماید و بدیهی است ۵۰%مانده قرارداد قبل از حمل سفارش به فروشنده ابلاغ نماید.بیعانهمابقی مبلغ قبل از حمل سفارش به این شرح پرداخت خواهد شد ز: مدت قرارداد : فروشنده متعهد می گردد از تاریخ دریافت بیعانه حداکثر به مدت ……………….. روز نسبت به ساخت وتحویل سفارش اقدام نماید ودر صورت عدم آماده سازی محل نص