نکاتی درباره خرید پرده آشپزخانه

کاربرد پرده در طراحی آشپزخانه ها معمولا به ۳ صورت دیده میشود: پرده برای پنجره آشپزخانه و یا پرده برای درب بالکن که از آشپزخانه باز میشود و یا پرده برای هردو یعنی آشپزخانه ای که هم پنجره دارد و هم درب بالکن.
فاده کنید
در اصول دکوراسیون هر خانه نور مهمترین نقش را بازی میکند مسیر تابش نور و میزان نور ورودی به هر قسمت از خانه میتواند در تغییر روحیه افراد بسیار موثر باشد و این امر در آشپزخانه نیز صادق است . در فرهنگ ایرانی اصیل زن ایرانی به عنوان مدیر خانه بیشترین اوقات خودرا در خانه سپری میکند و بالطبع بخشی ازوقت خود را نیز در آشپزخانه سپری میکند. پس زیبایی و تنظیم بودن نور آشپزخانه بسیار مهم است . در زیر به نکات ساده ای در مورد پرده آشپزخانه میپردازیم که امیدواریم مفید باشد:

     • اگر آشپزخانه شما کوچک است و نور کافي براي ورود به آشپزخانه در روز وجود ندارد، شما مي توانيد از پرده هاي نازک با رنگ هاي روشن استفاده کنيد. در اين آشپزخانه ها به دليل کوچک بودن پنجره طراحان رنگ سفيد را براي پرده آشپزخانه در نظر میگیرند.
     • اگر پوشش یا کاشی ديوارها طرحدار است انتخاب پرده ساده مناسب تر است و بر عکس اگر ديوارها ساده و بدون طرح میباشند پرده طرحدار انتخاب بهتری است این تضاذها آشپزخانه شما را از حالت یکنواختی در میاورد.
     •  در آشپزخانه ها برای اینکه پرده ها فضای کمتری را اشغال کنند از پرده های بالا رونده استفاده کنید.
     • پرده های کرکره دار به دلیل فضای چرب آشپزخانه به سرعت کثیف میشوند و تمیز کردن آنها بسیار مشکل است و هیچ وقت مثل روز اول نمیشوند.
     • نقش رنگ پرده در دکوراسيون داخلي آشپزخانهبسیار مهم است. در انتخاب رنگ پرده ها دقت کنيد. رنگ هاي گرم مانند قرمز، زرد و نارنجي به صورت ملايم اشتها آور است. استفاده از رنگ هايي که با رنگ غذاها هماهنگ هستند به آشپزخانه فضايي دلنشين مي دهد و باعث ميشود غذاها سالم و طبيعي به نظر برسند. از رنگ هاي کمرنگ براي آشپزخانه بپرهيزيد. زيرا باعث ايجاد بيماري و ناخوشي مي شوند.
     • به جنس پارچه برای پرده دقت کنید. کتان، پارچه‌ای همه‌کاره بوده، و براحتی قابل شستشو میباشد.پارچه های مخمل، لوکس حریر و انتخاب آن به سلیقه شخصی افراد بستگی دارد، در عین حال برای بعضی مکانها سنگین است. پارچه‌های توری، سبک و زیبا هستند اما از آن‌ها بدون زیر پرده برای جاهایی که دید دارند، استفاده نکنید. در نهایت پرده‌های پشمی آن قدر سنگین هستند که به‌راحتی یالان و تزیینات را به خوبی نشان میدهند. ضمن اینکه پرده های حریر در معرض آفتاب شدید به سرعت پوسیده میشوند پس از این مدل پرده حتما به همراه پشت پرده ای ساتن یا غیره استفاده کنید

%d9%be%d8%b1%d8%af%d9%87-%d8%a2%d8%b4%d9%be%d8%b2%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%871%d9%be%d8%b1%d8%af%d9%87-%d8%a2%d8%b4%d9%be%d8%b2%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%873%d9%be%d8%b1%d8%af%d9%87-%d8%a2%d8%b4%d9%be%d8%b2%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%87