کابینت خوب

تا بحال به این موضوع دقت کرده اید که خانه ای که شما تحویل میگیرید چیزی جز سقف و دیوار نیست و آنچه که به روح میبخشد وآنرا زیبا میکند سلیقه و انتخاب شما در طراحی دکوراسیون خانه است.جزء جزء چیزهایی که در خانه قرار میگیرند چه بخواهید و چه نخواهید بخشی از دکوراسون خانه هستند و انتخابهای شماست که سلیقه شمارا درباره دکوراسیون نشان میدهد.امروزه کابینت آشپزخانه یکی از مهمترین بخشهای دکوراسیون یک خانه است.در تعریف کابینت خوب دو بخش جنس و کیفیت کابینت و نوع چینش و طراحی و رنگ کابینت موثر است. نقص در هر یکی از این دو بخش یک کابینت خوب را زیر سوال میبرد.بهترین جنس برای کابینت بدون درنظر گرفتن نوع طرح و رنگ میتواند بدترین کابینت شود! پس در این مورد حواستان را خوب جمع کنید چون قرارنیست هر سال کابینت خانه تان را تعویض کنید.

بخش اول: خصوصیات فیزیکی کابینت خوب

بدنه:بدنه mdfیا نئوپان با روکش ملامینه بهترین گزینه میتواند باشد البته برای زیر سینک بدنه های pvcبهترین گزینه هستند.

دربها:دربهای mdf یا هایگلاس  که درمورد مارک و برند بکار رفته باید دقت کنید.

صفحه روی کابینت:صفحه روی کابینت معمولا از به هم چسباندن دو ورق mdfدرست میشود که بر اساس نوع روکشی که روی آن میشود دارای کیفیت متفاوتی هستند.البته صفحه های پلی وود ضدآب از این قاعده مستثنی هستند و دارای صفحه پایه pvcهستند. دیگر روکشها روکشهای اچ  پی ال  و نیز روکشهای کورین هستند که برای صفحه کابینت بکار میروند.روکشهای صفحه سنگ مصنوعی تمام اکریلیک کورین

روکشهای شبهه سنگ هستند که دارای دوام و زیبایی خوبی هستند.

بخش دوم: خصوصیات دکوراتیو کابینت

رنگ هایی که شما برای کابینت انتخاب می کنید بسیار مهم است. همواره بیش از دو رنگ استفاده نکنید. بهره گیری از رنگ های مکمل کار شما را بسیار جذاب خواهد کرد. می توانید برای فضاهای کوچک و کم نور، از رنگ های روشن و گرم یا تلفیقی از رنگ سرد و گرم که رنگ گرم آن غالب تر باشدبه کار برید. از رنگ های بسیار تند مانند قرمز، آبی کاربنی و… استفاده نکنید زیرا رنگ هایی از این قبیل در مدت زمان کوتاهی چشم را خسته خواهد کرد و دیگر آن لذتی که در روزهای اول از دکوراسیون آشپزخانه تان می بردید نخواهید برد.